Design a site like this with WordPress.com
Započnite

Program

10. rujna 2021., Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, soba 31, 1. kat

9:00-10:00Registracija sudionika
10:00-10:15Svečano otvaranje skupa – pozdravni govori
10:15-10:45Glazbeni program
– F. Chopin: Valcer op.64, br.2
– D. Kabalevski: Koncert za violinu u C-duru, op.48., 2. stavak Andante cantabile
– M. Raguž: Bagatela
Martin Marijanović na braču i korepetitorica Matea Matić, na klaviru pod vodstvom Darka Čuvidića (AUKOS)
10:45-11:15Pozvano predavanje Organizacijska kultura odgojno-obrazovne ustanove – nova terminološka perspektiva dr. sc. Ružica Tokić Zec
11:15-11:45Pozvano predavanje Pogled iz povijesne perspektive – put i rezultati istraživanja o Petrovaradinskoj pukovniji dr. sc. Pavao Nujić
12:00-13:15Sekcija 1, soba 31, Moderator: Zoran Komesarović
 1. Jasna Bošković: Zastupljenost izoperimetrijskih zadataka u srednjoškolskim udžbenicima matematike
 2. Lidija Štimac: Baštinske teme u udžbenicima i čitankama hrvatskoga jezika u razrednoj nastavi
 3. Kristina Dilica: Baštinske teme u udžbenicima i čitankama nastavnoga predmeta Hrvatski jezik za peti i šesti razred osnovne škole
 4. Biljana Marušić: Baštinske teme u udžbenicima Prirode i društva u razrednoj nastavi
 5. Miljenko Hajdarović: Usporedba prezentacije baštinskih tema u udžbenicima Povijesti za osnovnu školu
13:30-14:30STANKA ZA RUČAK
 Sekcija 2, soba 31, Moderator: Mia Mucić
14:30-15:451. Vesna Zlatarević: Problemi inkluzije kod djece s autizmom
 2. Nikolina Vidović: Prevencije ovisnosti usmjerene na očuvanje zdravlja
 3. Luka Pongračić: Uloga socijalnih kompetencija i obiteljske dinamike u uspješnosti integracijskog procesa
 4. Tonka Vekić: Poznavanje pružanja prve pomoći kod studenata učiteljskog i predškolskog studija
 5. Zlatka Gregorović Belaić: Uključenost roditelja u obrazovanje djece
15:45-17:00Sekcija 3, soba 31, Moderator: Anita Kostanjčar
 1. Katarina Vanek: Specifičnosti implementacije Minecrafta u primarnom obrazovanju
 2. Kristina Dilica: Postoji li potreba za bioetičkim obrazovanjem u akademskoj zajednici?
 3. Petra Karabin: Razvoj humanoidnih robota kao nastavnih materijala u nastavi engleskoga jezika primarnoga obrazovanja
 4. Saša Duka: Usporedba inicijalnih ideja oblikovanja kratkometražnog studentskog filma izrađenih u formi stripa i konačnog uratka
17:00-17:30STANKA ZA KAVU
17:30-19:00Sekcija 4, soba 31, Moderator: Biljana Marušić
 1. Anita Kostanjčar: Motivacijski čimbenici nezaposlenih osoba koji doprinose programima cjeloživotnog obrazovanja
 2. Mia Mucić: Kreativnost u suvremenom kurikulumu za nastavni predmet Glazbena kultura
 3. Krunoslava Duka: Aktivno sjećanje odraslih kao čimbenik prijenosa tradicijske igre na slavonsko dijete
 4. Mateja Marić: Novi pristup problemu kognitivne probojnosti vidne percepcije
 5. Martina Galeković: Digitalna tehnologija u terapiji korisnika s jezičnim teškoćama

11. rujna 2021., Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, soba 31, 1. kat

 Sekcija 5, soba 31, Moderator: Vesna Zlatarević
9:00-10:001. Natalija Bošnjaković: Uloga i vrijednost Đakovačkih vezova u promicanju bećarca kao nematerijalnog kulturnog dobra
 2. Zoran Komesarović: Očuvanje nasljeđa srednjovjekovnog Dubovca kroz štovanje dubovačke Gospe
 3. Igor Nikičić: Sinjska Alka kao reprezentativni primjer održivosti nematerijalne kulturne baštine
4. Andrej Maras: Videokonferencije i virtualni svjetovi – sinkroni oblici komunikacije u odgojno-obrazovnom procesu
10:00-10:15Zaključci znanstvenoga skupa i završna riječ organizatora
11:00-13:30Turistički vođeni obilazak gradom Osijekom uz pozvano predavanje Glazbeni život Osijeka tijekom 19. stoljeća doc. art. Mladen Tutavac
14:00-16:00Ručak u Hotelu Osijek za aktivne sudionike skupa
Autor: TZOBZ

Pozivamo sudionike da svoje slobodno vrijeme upotpune aktivnostima u Osječko-baranjskoj županiji. Više informacija potražite na ovoj poveznici.

%d blogeri kao ovaj: